عبور شما را به سفری به بام همدان دعوت میکند…

استان همدان با مساحتی بیش از 19 هزار کیلومتر متر مربع در غرب ایران قرار گرفته است.

استان همدان از شمال به زنجان، از جنوب به لرستان، از شرق به استان مرکزی و از غرب به کرمانشاه و بخشی از استان کردستان  به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای سفر است.

همدان منطقه‌ای کوهستانی است و کوه الوند با 3 هزار 574 متر ارتفاع از مهمترین ارتفاعات این منطقه به حساب می‌آید.

استان همدان از نعمت رودخانه و چشمه سارهای فراوان بهره مند می باشد که مهمترین آنها رودخانه گاماسیاب نام دارد.

که یکی از بلندترین رودخانه های کشور محسوب می گردد .

که از دره های جنوبی کوه الوند و سراب گاماسیاب سرچشمه گرفته و تا باتلاقهای هورالعظیم در استان خوزستان پیش می رود.

استان همدان دارای زمستان های سرد و پر برف و تابستان های معتدل می باشد.

شهرهای بزرگ آن عبارتند از: همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، کبودرآهنگ، اسدآباد، بهار، سامن، سرکان، قروه در جزین، لالجین و مریانج.

استان همدان از لحاظ جمعیت، چهاردهمین و از لحاظ مساحت، بیست و سومین استان کشور محسوب می‌گردد.

جمعیت آن بر پایهٔ سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱٬۷۵۸٬۲۶۸ نفر بوده‌است.

 

تپه عباس آباد یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در همدان است که با نام “بام همدان” نیز شناخته می شود.  تپه گردشگری عباس آباد با برخورداری از موقعیت مکانی عالی و بهترین دید به شهر همدان، به یکی از مکان های گردشگری محبوب در کشور تبدیل شده است. این تپه از بهترین امکانات تفریحی، مناظر طبیعی زیبا و چشم اندازی بی نظیر به شهر همدان برخوردار است. تپه عباس آباد همدان، خدمات رفاهی و اقامتی را نیز ارائه می دهد و در جهت ارائه بهترین خدمات به گردشگران و بازدیدکنندگان، اقدام به ساخت واحدهایی برای اقامت در بام همدان نموده است.

 

تپه گردشگری عباس آباد

تپه عباس آباد یک مکان گردشگری سرسبز و خوش آب و هوا در شهر همدان می باشد. از این تپه به عنوان بام همدان نیز یاد می شود. این تپه طی سالیان اخیر، مورد توجه قرار گرفته است و رفته رفته به یک مکان گردشگری محبوب از نگاه گردشگران تبدیل شده است. تپه گردشگری عباس آباد به عنوان یک مکان تفریحی و سیاحتی در حال توسعه است و طی گذر زمان به امکانات بیشتری مجهز خواهد شد. بام همدان از بهترین موقعیت مکانی در شهر همدان برخوردار است و چشم اندازی فوق العاده را از شهر همدان دارد.

 

یکی از بهترین ویژگی های تپه گردشگری عباس آباد، مناظر بکر طبیعی و فضای سرسبز آن است. این تپه یک مکان بسیار مناسب برای تعطیلات خانوادگی یک یا چند روزه می باشد. طبیعت بام همدان سرشار از زیبایی و آرامش است و آن را به یک مکان بی نظیر برای استراحت تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های طبیعی تپه عباس آباد، آبشار خروشان آن است. در این تپه علاوه بر آبشار طبیعی، یک آبشار مصنوعی نیز وجود دارد که از فضایی بسیار زیبا برخوردار است. تپه گردشگری و تفریحی عباس آباد از هر آنچه در یک مکان گردشگری نیاز است، برخوردار است و به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که اگر به شهر همدان مسافرت می کنید، از این مکان فوق العاده بازدید نمایید.

 

جالب است بدانید که این تپه با عنوان های مختلفی نظیر استخر عباس آباد، مجموعه تفریحی عباس آباد، تپه گردشگری عباس آباد، تپه نقاره خانه، آخر آسفالت، بام همدان و بالا استخر نیز شناخته می شود.

آدرس

همدان