مجتمع تجاری و تفریحی خلیج فارس

مجتمع خلیج فارس بعنوان اولین، بزرگترین ، مدرن ترین و مجهزترین مجتمع تجاری، تفریحی، فرهنگی و گردشگری ایران و هفتمین مجتمع تجاری بزرگ دنیا به شمار می آید.

 

مجتمع خلیج فارس با هدف تمرکز زدایی از مرکز شهر، کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر و در راستای توسعه اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با زیربنای بالغ بر ۴۵۰ هزار مترمربع در محور شمالی شیراز به سپیدان و در ابتدای ورودی شهر صدرا احداث گردیده است.

 

دوره ساخت این مجتمع عظیم حدود ۶ سال به طول انجامید (از سال ۸۴ تا سال ۹۱) و سرانجام ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ فاز اول آن شامل فروشگاه مرکزی (هایپر استار)، سه بلوک تجاری و دو طبقه پارکینگ افتتاح گردید و فاز نهایی آن مربوط به مجموعه سینمایی هنر شهر آفتاب در بهار سال ۱۳۹۶ به بهره برداری رسید.

 

معماری مجتمع خلیج فارس با الگوبرداری از زمان هخامنشیان که بیشتر نماد شیراز است، ساخته شده است؛ تمامی عناصر آن حتی مبلمان شهری (مانند نیمکت، چراغ ها و…) الهام گرفته از آثار باستانی و تاریخی شهر شیراز می باشد.

 

ستون های عظیم ورودی که به شکل ستون های مجموعه جهانی تخت جمشید طراحی و ساخته شده نیز خود گویای این موضوع است که به صورت ویژه عظمت خاصی به مجتمع می بخشد و زیبایی آن را دوچندان می کند.

 

علاوه بر فضای داخلی جذاب، فضای بیرونی مجتمع خلیج فارس نیز با انواع حوضچه و آبنماهای زیبا خصوصاً آبنمای آب و آتش (لوتوس)  بصورت موزیکال در ورودی اصلی مجتمع با زیبایی و شکوه تمام آراسته شده است.

 

پارکینگ مجتمع خلیج فارس در۶ طبقه و با گنجایش ۵۵۰۰ خودرو بزرگترین پارکینگ طبقاتی ایران به شمار می رود که با ۱۵ ورودی و ۱۰ خروجی، تمام ۷ بلوک مجموعه را تحت پوشش قرار می دهد.

آدرس

شيراز-بلوار دکتر حسابي-مجتمع تجاري تفريحي خليج فارس